International Web Site

CAD
>> 4MCAD
Mimari Tasarım
>> IDEA
Yapı Mühendisliği
>> STRAD
>> STEEL
>> TIMBER
Tesisat Mühendisliği
>> FineHVAC
>> FineLIFT
>> FineELEC
>> FineSANI
>> FineFIRE
>> FineGAS
     
 
Site haritası
 
     

HABERLER

4M Teknik Yazılım’ın 2014 Etkinlikleri
 
Türkiye’de 4M

Ankara, 7-10 Mayıs 2015 4M Teknik Yazılım, Sodex Ankara Fuarı’na katıldı.
 
Gebze - Kocaeli, 29 Nisan 2015 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Gebze İlçe Temsilciliği'nde FineHVAC, FineSANI, FineFIRE ve FineGAS mekanik tesisat yazılımlarının tanıtımı gerçekleştirildi.
 
Sakarya, 29 Nisan 2015 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Sakarya İl Temsilciliği üyelerine FineHVAC, FineSANI, FineFIRE ve FineGAS mekanik tesisat yazılımları tanıtıldı.
 
Düzce, 28 Nisan 2015 Düzce Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde FineHVAC, FineSANI, FineFIRE ve FineGAS mekanik tesisat yazılımlarının tanıtımı gerçekleştirildi.
 
İzmir, 8-11 Nisan 2015 4M Teknik Yazılım, Teskon-Sodex 2015 Fuarı’na katıldı.
 
Trabzon, 26 Mart 2015 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi’nde FineHVAC, FineSANI, FineFIRE ve FineGAS mekanik tesisat yazılımlarının tanıtımı gerçekleştirildi.
 
Trabzon, 26 Mart 2015 Çelik yapıların bilgisayar destekli tasarım yazılımı STEEL, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi üyelerine tanıtıldı.
 
Rize, 25 Mart 2015 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Rize İl Temsilciliği’nde FineHVAC, FineSANI, FineFIRE ve FineGAS mekanik tesisat yazılımlarının tanıtımı gerçekleştirildi.
 
Giresun, 25 Mart 2015 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Giresun İl Temsilciliği üyelerine FineHVAC, FineSANI, FineFIRE ve FineGAS mekanik tesisat yazılımları tanıtıldı.
 
Rize, 25 Mart 2015 TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Rize İl Temsilciliği’nde STEEL yazılımı ile çelik yapıların bilgisayar destekli tasarımı semineri gerçekleştirildi.
 
Kars, 18 Mart 2015 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Kars İl Temsilciliği üyelerine FineHVAC, FineSANI, FineFIRE ve FineGAS mekanik tesisat yazılımları tanıtıldı.
 
Erzurum, 17 Mart 2015 Atatürk Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde FineHVAC, FineSANI, FineFIRE ve FineGAS mekanik tesisat yazılımlarının tanıtımı gerçekleştirildi.
 
Erzurum, 17 Mart 2015 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Erzurum İl Temsilciliği üyelerine FineHVAC, FineSANI, FineFIRE ve FineGAS mekanik tesisat yazılımları tanıtıldı.
 
Gümüşhane, 16 Mart 2015 Gümüşhane Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde FineHVAC, FineSANI, FineFIRE ve FineGAS mekanik tesisat yazılımlarının tanıtımı gerçekleştirildi.
 
Mersin, 5 Mart 2015 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Mersin Şubesi üyelerine FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımları tanıtıldı.
 
Niğde, 4 Mart 2015 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Niğde İl Temsilciliği’nde FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımlarının tanıtımı gerçekleştirildi.
 
Osmaniye, 3 Mart 2015 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Osmaniye İl Temsilciliği üyelerine FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımları tanıtıldı.
 
Bolu, 26 Şubat 2015 TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bolu İl Temsilciliği’nde STEEL yazılımı ile çelik yapıların bilgisayar destekli tasarımı semineri gerçekleştirildi.
 

Ankara, 17 Aralık 2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Ankara Şubesi üyelerine FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımları tanıtıldı.
 
Yozgat, 11 Aralık 2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Yozgat İl Temsilciliği’nde FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımlarının tanıtımı gerçekleştirildi. Ayrıca mekanik tesisat yazılımları kullanıcılarımızın eğitimleri gerçekleştirildi.
 
Kırıkkale, 10 Aralık 2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Kırıkkale İl Temsilciliği üyelerine FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımları tanıtıldı.
 
Gaziantep, 11 Aralık 2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi’nde FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımlarının tanıtımı gerçekleştirildi.
 
Gaziantep, 11 Aralık 2014 Çelik yapıların tasarım yazılımı STEEL, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Gaziantep Şubesi üyelerine tanıtıldı.
 
Kırşehir, 10 Aralık 2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Kırşehir İl Temsilciliği üyelerine FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımları tanıtıldı.
 
İskenderun - Hatay, 10 Aralık 2014 İskenderun’da FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımları kullanıcılarımızın eğitimleri gerçekleştirildi.
 
İskenderun - Hatay, 10 Aralık 2014 Çelik yapıların tasarım yazılımı STEEL, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İskenderun İlçe Temsilciliği üyelerine tanıtıldı.
 
Adana, 9 Aralık 2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Adana Şubesi’nde FineHVAC, FineSANI ve
FineFIRE mekanik tesisat yazılımlarının tanıtımı gerçekleştirildi.
 
Aydın, 20 Kasım 2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Aydın İl Temsilciliği üyelerine FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımları tanıtıldı.
 
Milas - Muğla, 19 Kasım 2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Milas İlçe Temsilciliği'nde FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımlarının tanıtımı gerçekleştirildi.
 
Muğla, 19 Kasım 2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Muğla İl Temsilciliği üyelerine FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımları tanıtıldı.
 
Denizli, 7 Kasım 2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Denizli Şubesi'nde FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımlarının tanıtımı gerçekleştirildi.
 
Uşak, 6 Kasım  2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Uşak İl Temsilciliği üyelerine FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımları tanıtıldı.
 
İstanbul, 5 Kasım  2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'nde FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımlarının tanıtımı gerçekleştirildi.
 
Uşak, 5 Kasım 2014 Uşak Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde Isıtma-Soğutma-Klima-Havalandırma yazılımı FineHVAC’nin tanıtımı gerçekleştirildi.
 
Denizli, 27 Ekim 2014 Isıtma-Soğutma-Klima-Havalandırma yazılımı FineHVAC, Pamukkale Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü öğrencilerine bir seminer ile tanıtıldı.
 
Balıkesir, 24 Ekim 2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Balıkesir İl Temsilciliği üyelerine FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımları tanıtıldı.

Bandırma - Balıkesir, 23 Ekim 2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bandırma İlçe Temsilciliği'nde FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımlarının tanıtımı gerçekleştirildi.
 
Çanakkale, 22 Ekim 2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Çanakkale İl Temsilciliği üyelerine FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımları tanıtıldı.
 
İzmir, 13 Ekim 2014 Çelik yapıların tasarım yazılımı STEEL, Gediz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerine bir seminer ile tanıtıldı.
 
Antalya, 17 Eylül 2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Antalya Şubesi'nde FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımlarının tanıtımı gerçekleştirildi.
 
Burdur, 18 Eylül 2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Burdur İl Temsilciliği üyelerine FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımları tanıtıldı.
 
Isparta, 19 Eylül 2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Isparta İl Temsilciliği'nde FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımlarının tanıtımı gerçekleştirildi.
 
Bursa, 10 Temmuz 2014 Bursa Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde FineHVAC ve FineSANI mekanik tesisat yazılımlarının eğitimleri verildi.
 
Bursa, 19 Haziran 2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi üyelerine FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımları tanıtıldı.
 
Yalova, 20 Haziran 2014 Mekanik tesisat projecilerine FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE  yazılımlarının tanıtımı gerçekleştirildi.
 
Yalova, 20 Haziran 2014 Çelik yapıların tasarım yazılımı STEEL, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yalova İl Temsilciliği üyelerine tanıtıldı.
 
İzmir, 23-25 Mayıs 2014 4M Teknik Yazılım, İzmir Inelex Asansör ve Asansör Teknolojileri Fuarı’na katıldı.
 
İstanbul, 7-10 Mayıs 2014 4M Teknik Yazılım, İstanbul Sodex Fuarı’na katıldı.
 
Eskişehir, 9 Nisan 2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi'nde FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımlarının tanıtımı gerçekleştirildi.
 
Eskişehir, 10 Nisan 2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi'nde FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımları kullanıcılarımızın eğitimleri gerçekleştirildi.
 
Kütahya, 11 Nisan 2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Kütahya İl Temsilciliği üyelerine FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımları tanıtıldı.
 
Kocaeli, 10 Ocak 2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi'nde FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımlarının tanıtımı gerçekleştirildi.
 
Sakarya, 9 Ocak 2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası Sakarya İl Temsilciliği üyelerine FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımları tanıtıldı.
 
İzmir, 7 Ocak 2014 TMMOB Makina Mühendisleri Odası İzmir Şubesi'nde FineHVAC, FineSANI ve FineFIRE mekanik tesisat yazılımlarının tanıtımı gerçekleştirildi.
 
 
Dünya Genelinde 4M
 
Avrupa
  
İtalya (Haziran 2014): IDEA ile güçlendirilen ProgeCAD Architecture 14 yeni sürüm lansmanı Progesoft ile birlikte yapıldı
 
Polonya (Haziran 2014): Yeni IDEA BIM, 4M Krakow ortaklığı olan Datacomp desteğini alarak ZUZIA/BIMVision adı ile Datacomp maliyet tahmin uygulamalarını kullanabilir duruma geldi.
 
Fransa (Eylül 2014): 4M ve uluslararası yazılım distribütörü Avanquest arasında yapılan anlaşma ile 4MCAD14 altyapısına sahip JetCAD lansmanı yapıldı.
 
Almanya (Kasım 2014): 4M Almanya ortaklığı Nil Software ve Schönwald Software ile birlikte 4MCAD altyapısına sahip CNC Tasarım Yazılımı Almanya’da kullanıma başladı.
 
UK (Kasım 2014): BIM ve IFC kullanımının İngiltere’de büyük oranda artması nedeniyle 4M- Mintronics bir dizi Web Seminer ile tüm 4M BIM Setini tanıttı,
 
 
Amerika
 
ABD (Mayıs 2014): FineHVAC, ABD Enerji Bakanlığı (DOE) desteğindeki Bina Enerji Yazılımları Bölümüne kabul edildi.
 
ABD (Aralık 2014): FineHVAC, ASHRAE İnternet Kitapevi olan www.ashrae.org sitesine (en son Ashrae 2013 Standartlarını baz alan) eklendi.
 
 
Asya
 
Hindistan(Mart 2014): 4M ile 10 yıldır ortak olarak çalışan Samhita CG, IDEA ve FINE-MEP yazılımlarının Hindistan’da bulunan çok sayıda üniversite ve enstitü tarafından kabul görmesini sağladı.
 
Birleşik Arap Emirlikleri (Kasım 2014): FIRST STAR COMPUTER firması BAE, Dubai’deki satış ağımız olarak 4M firması ile birliktelik gerçekleştirildi.
 
Singapur (Aralık 2014): 4M firmasının Singapur’daki ortağı Team Design Solutions ile yürüttüğü çalışmalar sonucunda, 4M yazılımlarının ülkenin bina tasarımı yönetmelik ve kurallarına uyumluluğu sağlandı.
 
 
Afrika
 
Güney Afrika (Ekim 2014): 4M Güney Afrika ortaklığı CAD4ALL, 4M BIM Yazılım Seti’ni BIM tasarım araçlarının en ideal ve en güçlü BIM Yazılım Seti olarak tüm ilgililere tanıttı.
 
 
Avustralya
 
Sidney (Şubat 2014): 4M BIM, Avustralya’da 4M Australia LTD’nin kuruluşunu ilan etti. Avustralya ve Okyanusya’da 4M BIM Setinin satış ve pazarlaması başlatıldı. 
 


 

Haber Bülteni
Mayıs 2004
Mayıs 2005
Mayıs 2006
Şubat 2007
Mart 2008
Kasım 2008
Nisan 2010

Nisan 2012

Şubat 2015
 

 

  Haber Bülteni
 

Şubat 2015

Nisan 2012

Nisan 2010

Kasım 2008

Mart 2008

Şubat 2007

Mayıs 2006

Mayıs 2005

Mayıs 2004